środa, 28 grudnia 2016

Głodnemu słowa na myśli...

W moim ogrodzie zimą - trzmielinę pomalował przepięknie mróz...

Życie nie daje Ci ludzi jakich chcesz.
Ono daje Ci ludzi jakich potrzebujesz:
Żeby Ci pomóc, żeby Cię zranić, 
opuścić, pokochać, 
i wreszcie zrobić z Ciebie osobę jaką miałaś być...
 (autor nieznany)

Macie czasem wrażenie, że słowa pojawiają się we właściwym momencie? Czytacie książkę i bach - jakby autor pisał właśnie o Was. Słowa w gazecie, cytaty gdzieś po drodze. Zdanie z książki czytanej przez "sąsiada" w metrze. Ja tak mam. Choćby właśnie dziś. Czasem kłują, czasem przynoszą ukojenie. Nie muszę się z nimi zgadzać, nie muszę w nie wierzyć. Czasem wystarczy, że na chwilę zatrzymam je "z tyłu głowy". Spokojnie poczekają na właściwą chwilę, żeby wyjść z ukrycia i dopisać kropkę na końcu zdarzenia.
Są ludzie, którzy nas inspirują, otwierają przed nami świat ciekawy, dobry, przyjazny. Jesteśmy zachwyceni, że są - choć nie zawsze świadomie doceniamy - lgniemy do nich, staramy się dorównać, odwdzięczyć. Ich obecność jest dla nas oczywista i naturalna. Przy nich rozkwitamy.
Są ludzie, którzy wypychają nas poza strefę komfortu. I - choć bardzo byśmy chcieli - często nie możemy lub nie potrafimy ich uniknąć: ponieważ są naszą rodziną, bliskim sąsiadem, pracują z nami, ponieważ mały jest ten świat. Przy nich chowamy się, znikamy.
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem "co Cię nie zabije to Cię wzmocni", uważam, że to bzdura.
Czasem warto zmienić adres, telefon i pracę. Jednak w pozostałych przypadkach popatrz na to jak na hartowanie szkła: ogrzewamy, chłodzimy, zwiększamy wytrzymałość. Warto jednak pamiętać, że robimy to kosztem wzrostu kruchości... Do czego zmierza ta opowieść?
Nie musimy być ze stali, ani hartowanego szkła. Uczucia są dobre, trzeba tylko się z nimi zmierzyć. Może teoria, że życie podsyła nam również tych "przykrych" żeby zrobić z nas kogoś lepszego nie jest wcale taka zła? Nie koncentruj swojej uwagi na nieżyczliwości. Przekieruj ją, najlepiej niezwłocznie, na zdarzenia pozytywne. To wymaga trochę pracy i koncentracji, bywa trudne - zwłaszcza na początku- ale jest wykonalne. Sprawdziłam :)
I koniecznie pamiętaj doceniać ten dobry, przyjazny świat a zwłaszcza ludzi, którzy są jego częścią....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za odwiedzenie mojego bloga, pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)