wtorek, 15 listopada 2016

Nigdy nie żałuj...błędówNie noś swoich błędów ze sobą
Zamiast tego ułóż je u stóp i użyj jako stopni
Nigdy nie żałuj
Jeśli coś jest dobre to wspaniale
Jeśli złe...potraktuj to jako doświadczenie
Życie zawsze ma dla ciebie drugą szansę
Nazywa się JUTRO
(autor nieznany)I oto siedzę tu z całą stertą kamieni czytaj błędów. Jeśli faktycznie ułożę z nich stopnie to dokąd mnie zaprowadzą. Czy gdy stanę już na szczycie nie poczuję się jak na skoczni narciarskiej? Byłaś tam kiedyś?
To był obóz młodzieżowy w Niemczech. W ramach atrakcji pojechaliśmy zobaczyć skocznię. Część z nas weszła na górę. Wspinaliśmy się po niezliczonych, metalowych stopniach, żeby wreszcie dotrzeć na szczyt. Stałam tam, na górze, a moje nogi zupełnie odmówiły posłuszeństwa drżąc tak bardzo. Naprawdę do dziś nie wiem, czy to było zmęczenie czy strach. Miałam "cały świat u stóp" i jedyne o czym marzyłam to jak najszybciej stanąć znów na ziemi.
Więc siedzę tu, z całą stertą kamieni. Na pewno nie zamierzam ich nosić! Wystarczy kilka z nich żebym nie mogła wstać.
Może powinnam przewartościować to, co nazywam błędem i co jako błąd postrzegam. Jeszcze raz przeliczyć gramaturę, zważyć. Może okaże się, że to zaledwie kamyki. Może te, z którymi tutaj siedzę porzucić na polanie pod lasem i pozwolić, żeby mech przykrył je, zgubił dla mnie... Co myślisz?
Są tacy, którzy każdy swój błąd potrafią wytłumaczyć i ze wszystkiego się usprawiedliwić. Wstają później, otrzepują ręce i odchodzą. Są tacy, którzy przepraszają za wszystko co robią i za to jakimi są. Bez końca.
Pierwszym nie zazdroszczę, a drugich bardzo mi żal.
Jest też drugie powiedzenie:
Gdy nie masz nic na swoją obronę to usiądź spokojnie i pomyśl...
Chodzi za mną od dziecka, ale mnie nie przekonuje. Dlaczego? Bo błędy to te zdarzenia, które popełniamy nieumyślnie. Gdybyśmy mieli czas na analizę, zadanie pytań, poradzenie się w swoim wnętrzu (w myśl: usiądź spokojnie i pomyśl zanim coś zrobisz) lub naszego Autorytetu (warto go mieć) prawdopodobnie udałoby się nam wielu z nich uniknąć. Czas to dziwny towarzysz: czasem nam sprzyja, czasem zdecydowanie nie.
Czy dziś zachowałabym się inaczej, w kwestii mojego kamienia, który siedzi w bucie i uwiera? Prawdopodobnie tak. Jednak następstwa tego błędu w bilansie wychodzą na plus. Po co więc siedzieć i dłużej roztrząsać. Czy nie lepiej - jeśli kamień nie chce dać się wyrzucić z buta - poświęcić sam but?
Tak właśnie zrobię. Ty też?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za odwiedzenie mojego bloga, pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)