środa, 20 kwietnia 2016

Trzeba czasem coś zdrapać...Choć czasami bardzo bym chciała  nie potrafię działać bezmyślnie. Niedogodność polega na tym, że czasem myśl odbiega daleko od tego co robię. Podąża własną ścieżką i w takich wypadkach zdarza mi się lądować na dyżurze chirurgicznym z palcem zawiniętym w lód i grubą chustkę... nie chcecie znać szczegółów...
Robię jedno, myślę drugie choć zawsze, czasami pokrętnie "na temat".
Od dawna "chodzi" za mną myśl zmiany mebli. A ponieważ moje obecne są solidne, bo drewniane nie chcę się z nimi rozstać - wolę lifting :D ( i to, że zaledwie przed chwilą były moje kolejne urodziny nie ma z myślą o liftingiem nic wspólnego ;)
Obejrzałam fajny tutorial, zakupiłam odpowiednie narzędzia i dziś postanowiłam rozpocząć.
Cyklina, stara półka, ja i moje niesforne myśli. Czas coś zdrapać. Na filmiku wyglądało, że będzie łatwo. Tymczasem moja drewniana półka jest jak na prawdziwe, pracujace drewno przystało: nierówna, trudna niemal krnąbrna. Patrzę na resztę mebli w salonie - oj, będzie ciężko (chyba jednak poczekam do weekendu na męskie wsparcie).
A może tak naprawdę nie chodzi o stary olej, na starych meblach. Olej się trzyma, a meble są takie same jak w dniu kiedy je zobaczyłam. Może to drapanie wcale nie dotyczy oleju, może olej jest tylko tematem zastępczym? Patrzę na mojego niedawno adoptowanego małego psiaka - Ona drapie w sytuacjach stresowych. Może więc ja też - nie do końca świadomie - chcę wydrapać z moich mebli nienazwany stres?
Tymczasem obserwuję, z zupełnym zafascynowaniem, jak na moim monitorze drobna, delikatna kobietka z łatwością pozbywa się, taką samą cykliną jak moja, cienkiej warstwy starej farby. A ja? Zupełnie nie mogę sobie poradzić... !
Na poprawę sytuacji i zamaskowanie "demolki" zabrałam się za bardziej konstruktywne fotografowanie :D Słowo daję - po raz pierwszy przyznaję się do tego publicznie - zepsułam jedno (z prawdziwą pasją ;) i próbuję wykręcić się drugim. Musicie jednak przyznać, że złoto na starym, choćby i zniszczonym drewnie, wygląda magnetycznie. Czuję się rozgrzeszona.
Usiądę teraz, w wieczornej ciszy i pomyślę uczciwie: skąd ta potrzeba drapania...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za odwiedzenie mojego bloga, pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)