czwartek, 28 stycznia 2016

Skandynawskie wzory w płatki śniegu: trochę jak kwiaty, trochę jak gwiazdki...


Skandynawski ogień, drewno i proste wzory - klimatycznie...
Skandynawskie wzory w płatki śniegu: trochę jak kwiaty, trochę jak gwiazdki. 
Dzięki temu ponadczasowe, bo będą "na miejscu" nie tylko zimą :)
Myślę, że na tym polega fenomen skandynawskiego wzornictwa: czerpie wprost z przyrody. A ja jako pasjonatka lasów i przestrzeni najwiecej energii czerpię właśnie z nich.
Zima jest zarezerwowana dla czystych wzorów i stonowanych kolorów. Na kolorowe dekoracje przyjdzie czas -  wiosną. Zresztą na biel i kolor szary jest zawsze miejsce (już o tym pisałam  w poście subtelny urok szarości). To prawda stara jak świat: nijakość zawsze podkreśla urodę. Jednak czy szary jest zawsze nijaki? Dziś już nie! Szary przestał być niekolorowy - odcienie szarości od lekkiej jak mgiełka do grafitowej nie tylko są eleganckie i przewrotnie wielobarwne ale przede wszystkim wydobywają z innych kolorów to co w nich najlepsze :)
Więc zanim rzucę się w wir kolorów wiosny jeszcze chwilę nacieszę oczy urokami zimy. Z  jej oszczędnością barw i cudownie rozgrzewającym serce blaskiem ognia. Nawet jeśli ma to być wyłącznie ogień świecy....
Lampiony Rudi szkło, surowy sznur i drewniane serca
Marzy mi się skandynawska zima i spacer - po nieskończenie białym lesie - w jasnej bluzie w wielkie renifery. Oczywiście spacer na biegówkach jak na skandynawską zimę przystało :)
Niech ferie zimowe będą dla nas najpiękniejszym czasem tej zimy. Z radością sięgnijcie po odpoczynek, bo o tym świątecznym chyba niewiele osób już pamięta ;)

Kubki Oona w trzech kolorach z kolekcji Green Gate
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za odwiedzenie mojego bloga, pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)