czwartek, 29 października 2015

Kolorowy Inaczej


Kubek Oona grey z kolekcji Green Gate w Passion4Home asystuje przy pracy :)
Świat pełen jest sprzeczności, zaskakuje i rozbawia. Nasze myśli chadzają wolne własnymi ścieżkami, a gdyby zacząć je śledzić? - można nieźle pobłądzić. Błądzenie inspiruje. Im bardziej pokrętnie tym ciekawiej.
Jest pewnien schemat we wprowadzaniu kolekcji wiosenno-letnich i jesienno-zimowych. Te pierwsze krzyczą kolorami, te drugie ciut nieśmiałe, słabo nimi szepczą. Czy rzeczywiście?
Ze znaczeniem słowa kolor nie mamy kłopotu: ja mówię "kolor" on odpowiada intensywnością, nasyceniem, radością. Jak go nie lubić? A gdy mówię "szary" z kącika piszczy ledwo słyszalnie jak mała myszka. Tymczasem to bzdura, pomyłka, stereotyp. Szary jest "kolorowy inaczej". Wystarczy go "rozebrać": powstaje ze zmieszania ze sobą tzw. kolorów dopełniających: fioletu z żółtym, niebieskiego z pomarańczowym i uwaga- czerwieni z zielenią!
Ja szary kolor uwielbiam, szanuję za delikatność, subtelność i niezrównaną współpracę z innymi barwami. Zresztą teraz to już nie tajemnica: skoro żółty, pomarańczowy, niebieski, zielony czy czerwony jest częścią składową szarego już wiesz dlaczego taka harmonijna z nich para :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za odwiedzenie mojego bloga, pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)