czwartek, 7 maja 2015

Kuchnia - serce domu

Kuchnia - serce domu
Kuchnia to moje ulubione miejsce w domu. Ale nie tylko moje. Życie w niej rozpoczyna się już wcześnie rano: zaparzam aromatyczną kawę, pakuję Dziewczynom drugie śniadanie, karmimiy psy i życzymy sobie udanego dnia.
Po południu, po powrocie do domu, kłębimy się przy kuchennym stole, z prędkością karabinu wymieniając między sobą zdarzenia dnia. 
W porze kolacji znowu gromadzimy się w kuchni na najważniejszy posiłek dnia - kolację. Żeby pobyć razem, cieszyć się wspólną chwilą, czyli relaks w najmilszym towarzystwie - jak ukoronowanie dnia. Czasem spędzamy go również z Przyjaciółmi, jak dziś przy butelce dobrego wina, odrobinie sera z konfiturą z figi :) 

Kuchnia pozostanie na zawsze sercem naszego domu. Miejscem najsłodszych i najowocniejszych ;) spotkań, gdzie mówimy rzeczy najważniejsze i podejmujemy te mniejsze i kluczowe decyzje.
Nie lubię i unikam hazardu, ale mogę spokojnie zaryzykować twierdzenie, że kuchnia i/lub stół, przy którym spotykacie się codziennie jest sercem również Waszego domu...

Kuchnie - to ważne w życiu miejsce warto/należy traktować ze szczególną dbałością: ponieważ musi być funkcjonalne i przytulne jednocześnie. Nie ma nic złego w tym, żeby odrobinę je porozpieszczać pięknymi detalami. Ponieważ sama bardzo cenię kuchnię proponuję Wam dwa drobiazgi (no może ciut większe) stworzone z dbałością i zaangażowaniem przez rzemieślników używających tradycyjnych narzędzi. Ręcznie robione przedmioty mają duszę, dzięki której tworzą nastrój radości i szczególnej intymności.

Dekorując kuchnię nie zapominajmy o: kwiatach, owocach i warzywach. Nawet, a może zwłaszcza tych postrzeganych jako mniej atrakcyjne - potrafią z wdziękiem niespodziewanie zaskoczyć :)


Kto przesądził, że cebula nie może być Gwiazdą?

Lśniące dodatki dekoracyjne - odrobina glamour w Twoim domu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za odwiedzenie mojego bloga, pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)